LQ
Zdjęcie przedstawia prototyp.
Budowanie więzi emocjonalnej z kierowcą.
Dawniej uwielbialiśmy samochody ze względu na to, że mogliśmy pokonywać setki kilometrów w poszukiwaniu przygód. Dziś zaawansowane technologie sprawiają, że możemy je dopasować do własnego stylu życia. Przykładem tego jest chociażby LQ – pojazd Toyoty, który nie tylko zapewnia niepowtarzalne wrażenia podczas jazdy, lecz również zaspakaja potrzeby każdego kierowcy i nawiązuje z nim silną więź.
Rodzaj napędu
Elektryczny z akumulatorem
Zasięg EV
Około 300 km
Liczba miejsc
4
Yui – Twój specjalista do spraw mobilności.
LQ to pojazd koncepcyjny, który wykorzystuje zaawansowaną technologię do budowania emocjonalnej więzi między samochodem a kierowcą. Jest wyposażony m.in. w system automatycznego prowadzenia zwiększający komfort jazdy. Spersonalizowanych doświadczeń dostarcza kierowcy Yui – potężny, napędzany sztuczną inteligencją interaktywny asystent, który uczy się zachowań i preferencji prowadzącego pojazd. Toyota ma nadzieję, że LQ wskaże nowy kierunek w rozwoju motoryzacji i wypracuje nowy rodzaj relacji między samochodem a kierowcą.
Technologia, która zapewnienia bezpieczeństwo i mobilność.
Koncepcyjna Toyota LQ oprócz funkcji automatycznego prowadzenia (4 poziom wg SAE) posiada również automatyczny system parkowania Valet, a także wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie w rozszerzonej rzeczywistości (AR-HUD), które zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy i wykonywania manewrów na drodze czy parkingu. O komfort podczas podróży zadba zaawansowany system siedzeń LQ.
Intuicyjna komunikacja.
Do wymiany informacji między pojazdem a pasażerami w koncepcyjnym LQ służy zarówno powierzchnia dachu, jak i maty podłogowe. Zainstalowano tam specjalne oświetlenie, którego kolor zmienia się m.in. w zależności od tego, jaki tryb jazdy został wybrany. Podświetlenie wskazuje też pasażera, do którego w danej chwili zwraca się Yui. W reflektorach LQ zainstalowano cyfrowe urządzenie lustrzane (DMD), które przekazuje informacje o warunkach drogowych – i to zarówno osobom znajdującym się wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz.
Futurystyczny design.
Koncepcyjna Toyota LQ zachwyca futurystyczną, wysuniętą do przodu sylwetką i minimalistycznym wnętrzem. Centralna konsola została wydrukowana w technologii 3D i zoptymalizowana pod względem wygody użytkowania. Na środku deski rozdzielczej umieszczono Yui. Całość się składa na nowoczesny, elegancji pojazd.

Dowiedz się więcej

Olimpiady Specjalne Olimpiady Specjalne Każdy ma prawo do bycia akceptowanym Inspirujące historie sportowców Inspirujące historie sportowców Przekraczanie własnych możliwości Toyota Mobilność Mobilność Prototypy pojazdów i robotów It Could Be You It Could Be You Przyszłość produktów zapewniających mobilność First Date First Date Robot T-TR1 do nawiązywania więzi między ludźmi Start Your Impossible Start Your Impossible Rozwiązania w zakresie innowacyjnej mobilności Warto podejmować wyzwania Warto podejmować wyzwania Przekonaj się, że wszystko jest możliwe Toyota Touch Touch Propozycje nowej mobilności w mieście Tokio Para Tech Para Tech Olimpijczycy i Paraolimpijczycy Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Toyota zwiększa swobodę ruchu Toyota e-Palette Toyota e-Palette Więcej o autonomicznym pojeździe do transportu JPN Taxi JPN Taxi Zobacz nową flotę taksówek od Toyoty