TOYOTA PARA® TECH

Inżynierowie Toyoty i wielokrotna złota medalistka paraolimpijska Andrea Eskau współpracują ze sobą, starając się przesuwać granice możliwości w kolarstwie.

PRZEDSTAWIAMY

ANDREĘ
ESKAU

Andrea Eskau jest zdobywczynią czterech złotych i jednego srebrnego medalu paraolimpijskiego w kolarstwie ręcznym. W swoim dorobku ma również cztery złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale z Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. Teraz współpracuje z Toyotą, aby jeszcze bardziej zwiększyć przewagę nad rywalkami.

Para® Tech Power Inżynier Roger Kirschner urodził się ze sparaliżowaną lewą połową ciała. Jego rodzice byli zawodowymi kierowcami wyścigowymi, więc syn chciał nadążyć za ich stylem życia. Andrea Eskau doznała obrażeń kręgosłupa po wypadku na rowerze. Nie zamierzała zwolnić tempa, więc postanowiła ścigać się na Igrzyskach Paraolimpijskich. Nawet po zdobyciu czterech złotych medali latem i kolejnych czterech złotych zimą na Igrzyskach Paraolimpijskich nie opuściła ją determinacja, by poruszać się szybciej. Roger i Andrea podjęli współpracę z zespołem inżynierów Toyoty, aby ulepszyć jej ręczny rower. Tak powstał nowy pojazd Andrei, który jest o 30% lżejszy i zoptymalizowany pod kątem jak najlepszych osiągów. Jeden rzut oka na rower wystarczył. Potrzebowaliśmy nowego konceptu… większej sztywności i mniejszej masy. Cieszę się, że mogę rozmawiać z kierowcą i pojazdem w jednej osobie, bo ona jest silnikiem, który napędza ten pojazd”. ROGER KIRSCHNER Inżynier

KIEDY MAMY SWOBODĘ PORUSZANIA SIĘ, WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Specjalnie dla sportowców

Toyota i Andrea od siedmiu lat współpracują przy różnych projektach. Jednym z nich jest budowa specjalnych sanek narciarskich. Chcemy zapewniać naszym sportowcom narzędzia, które pozwolą im poczuć potęgę ruchu.
Specjalny rower wyścigowy Andrei Eskau widoczny z boku. Niski profil i muskularne krzywizny ramy podkreślają jego dynamikę.

Olimpiada i Paraolimpiada

Jako oficjalny światowy partner w obszarze mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Toyota stara się wspierać ludzki potencjał dzięki sile ruchu i pomagać osobom z aspiracjami olimpijskimi i paraolimpijskimi w osiąganiu ich celów poprzez zwiększenie dostępności i widoczności oraz doskonalenie technologii. Poprzez liczne partnerstwa Toyota stara się zachęcać ludzi na całym świecie do stawiania pierwszych kroków w kierunku spełnienia swoich marzeń, bez względu na płeć, wiek, narodowość lub niepełnosprawność – ponieważ wierzymy, że swoboda ruchu sprawia, że wszystko jest możliwe.

Toyota GAZOO racing

Udział Toyoty w sportach motorowych ma konkretny cel: ulepszanie nie tylko naszych samochodów, ale także umiejętności ludzi, którzy je produkują. To filozofia Toyoty, która przyświeca nam od czasów założyciela firmy – Kiichiro Toyody. Ekstremalne warunki sportowej rywalizacji ujawniają cały potencjał pojazdów. Potencjał, którego nie dostrzegamy w codziennej jeździe. Sporty motorowe pozwalają nam testować granice wytrzymałości naszych pojazdów i jeszcze bardziej je przesuwać, tak abyśmy mogli tworzyć coraz lepsze samochody.